“Radyatör petekleri nasıl temizlenir”

Kalorifer radyatör peteği nasıl temizlenmelidir.

Radyatör peteklerinin temizliği ne tür aşamalardan geçer.

Radyatör petekleri 2 yılda bir temizlenmesi gerekmektedir, peteklerin temizlenmesi bütçenize tasarruf sağlar ve aynı zamanda ısı konforunuzu normal düzeyde olmasını sağlar.

Petek temizliği profesyonel makine ve kimyasal ilaç ile birlikte temizlenmesi daha iyi bir sonuç vermektedir.

Peteklerin ve kombinin bakımını yaptırmak petek ve kombi ömrünü uzatır, nasıl ki almış olduğunuz bir aracı belirli kilometrelerde bakımını yaptırıyor isek Petek ve kombinin de aynı zamanda birlikte bakımını yaptırmak siz değerli müşterilerimizin menfaati yönünde olacaktır.

Petekler nasıl temizlenir en çok merak edilen sorulardan bir tanesi!

Radyatör peteklerinin öncelikle durumunun ne olup olmadığına bakılıyor, peteklerdeki ısı kaybı nedendir, ilk etapta onun araştırmasını yapıyoruz.

Daha sonrasında peteklerin temizliğine içip makinamızı sisteme bağlıyoruz.

Makineyi sisteme bağlamak için öncelikle kombiyi devre dışı bırakıyoruz kombinin altındaki vanalar kapatıp ve kombinin sigortasını kapatıp kombinin devre dışı olmasını sağlıyoruz petek temizliği için daha sonra bütün numaraları tek tek kapatıp makineyi banyodaki havlupan radyatör peteğinin söküp makinanın giriş ve çıkış hortumlarını havlupan giriş ve çıkış vanalarını bağlıyoruz.

Daha sonra makine bağlantısı bittikten sonra kapatmış olduğumuz bütün peteklerin sadece bir tanesinin manasını altüst olarak açıyoruz makinamız dan peteğe Su basıyoruz petekten temiz su gelinceye kadar makinamızda birlikte devirdaim yapıyoruz.

Daha sonrasında temizlenen O peteği n vanasını Kapatıyoruz, Böylelikle diğer peteğin vanası açıp tekrar o peteğin pis suyunu boşaltıp Sıra Sizde devam ediyoruz.

Kalorifer peteğine kimyasali nasıl veriyorsunuz sorusuna cevap.

Kalorifer peteklerinin komple pis yunun dışarı atılmasından sonra makinenizin içerisinde 1 litre kimyasalı boşaltıyoruz.

Daha sonra makinada kimyasalı 30 ile 45 derece arasında ısınmasını sağlıyoruz.

Aynı zamanda bütün peteklerin vanasını açıp kombiyi sisteme Entegre ediyoruz yani sistemin ısınmasını sağlıyoruz 45 50 derece bir sıcaklık yakaladıktan sonra kombiyi devre dışı bırakılırsa ve tekrar kombinin altındaki vanalar kapatıyoruz.

Bunun devamında makineyi çalıştırıp 30 dakika devirdaim noktasını bekliyoruz ilaçlı suyunu Böylelikle işlem bitiyor be bütün petekleri Tek Tek duruladıktan sonra peteklerin havasına dıp kombinin stresini temizleyip işleri sonlandırıyoruz.