Su Kaçakları Nasıl Tespit Edilir?

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir;

Sızıntıları test etmek amacıyla su sayacınızı kullanın,

Tesisat sisteminizde kaçak olup olmadığını belirleme etmenin en iyi yolu, evvelce su sayacınızı denetim etmektir. Sayacınızın nerede bulunduğunu bilmiyorsanız, sayaç konumunuzu bulmak amacıyla 0216 398 40 19  numaralı telefondan yardım için arayabilirsiniz.

  1. Emin olun hiçbir su içersinde ya da evinizin dışında kullanılıyor.
  2. Su sayacınızı bulun ve hareket edip etmediğini görmek amacıyla sızıntı göstergesini denetim edin. Ölçüm aletinizin marka kısmına bağlı olarak, kaçak göstergesi, ölçüm cihazından su akarken dönen ufak üçgen biçiminde bir kadran ya da dönen ufak bir gümüş tekerlek olabilir. Kadran hareket ederse, tesisatınız kaçıyor demektir.
  3. Veya ilaveten sayaç okuma yapılabilir ve 1 ya da 2 saat bekleyebilir ve diğer sayaç okuyabilirsiniz (bu vakit zarfında su kullanılmadığından emin olun). Okuma değiştiyse, bir sızıntı var demektir.

Bir sızıntınız bulunduğunu saptadıktan sonra, bir ileri adım, sızıntının evinizin içersinde mi yoksa dışında mı bulunduğunu saptamaktir.

  1. Evinizin ana kapatma vanasını bulun ve vanadaki suyu kapatın. Tipik olarak, kapatma vanasını bodrum katında ya da garajda direkt olarak dış mekan musluğunun gerisinde ya da dış mekanda musluğun altında bulabilirsiniz.
  2. Yine, bu vakit zarfında su kullanmamaya ilgi ederek, kaçak göstergesinin hareketini denetim edin ya da sayaç okuma yöntemini kullanın. Sızıntı göstergesi hareket etmeyi durdurursa ya da sayaç okumalarında bir farklılık olmazsa, evin içersinde bir sızıntı var demektir. Sızıntı göstergesi hareket etmeye devam ederse ya da sayaç okumalarında bir farklılık olursa, sızıntı, sayaç ile ev arasındadır.
  3. Sızıntıyı belirleme edemiyorsanız, bir tesisatçıyı aramanız gerekebilir.

Sızdıran Musluklar

Sızdıran musluklar genelde aşınmış bir lastik yıkayıcının sonucudur. Bir lavabodaki rondela genelde sapın altında bulunur. Doğru aletlere sahipseniz, bunların değiştirilmesi oran olarak basitdır. Lavabonun altındaki ya da ana kapatma valfindeki suyun kapatılmasını ve tutamağın çıkarılmasını gerektirir. (Not: musluk kolları kapatma vanaları değildir.)

Musluk sızıntılarının nasıl onarılacağı konusu ile ilgili ulusal ev merkezinizi ya da donanım mağazanızı denetim edin.

Sızdıran Tuvaletler

Tuvalet sızıntıları yüzlerce galonu boşa harcayabilir ve fazlası vakit sessiz kalır. Küçük bir sızıntı bile vakitle çok çok boşa su ve para kazandırabilir. Neyse ki, fazlası tuvalet sızıntısının onarımı basit ve ucuzdur.

Sızdıran bir tuvalete sahip olup olmadığınızı saptamak amacıyla, depo kapağını çıkarın ve tuvalet deposunun arka kısmına birkaç damla besin boyası yerleştirin. (Yiyecek renginiz yoksa boya sekmelerini rastgele bir donanımdan ya da ev merkezinden satın alabilirsiniz). Yıkama olmadan aşağı yukarı 30 dakika bekleyin ve sonra rastgele bir rengin yaklaştığını görmek amacıyla klozetin amacıylae bakın. Su temizse, su sızmıyordur. Kasede besin boyası görürseniz, bir sızıntı var demektir.

Çoğu durumda, yalnızca tuvalet kapağını ve / ya da doldurma mekanizmasını değiştirmeniz gerekecektir. Bunlar, her biri aşağı yukarı 80 TL karşılığında donanım ya da ev merkezi marketlerde mevcuttur.

Sineklik Valfi Sızıntıları

Sızıntı yapan tuvaletin en vakitgelen namacıylai, hatalı çalışan ya da sızdırmaz bir kanatçığa sahip olandır. Kanatçık, tuvaletin yıkandığı vakit kaldıran tankın dibindeki kauçuk vanadır. Kanat aşınmış ya da çatlamışsa, suyun yıkamadan sıksık olarak tanktan klozete akmasını sağlar.

Gömme Rezervuar Sorunları

Klozetin çalışmasını önlemek amacıyla tutamacın tıkanması gerekiyorsa, yıkama seviyesindeki çubuk ve zincir (ya da tutamağın kendisi) yapışıyor olabilir. Tuvalet tankına sabitleyen somunu ayarlayın. Bu işe yaramazsa, kolun değiştirilmesi gerekebilir.

Taşma Borusu Kaçakları

İdeal olarak, su seviyesi, tuvalet tankının gerisindeki dolum çizgisiyle (taşma borusunun aşağı yukarı ½ “altında) eşit olacak şekilde ayarlanmalıdır. Su, tuvalet tankında çok yüksekse ve taşma borusuna akıyorsa su seviyesi, ayar vidasını döndürerek ya da şamandıra kolunu yavaşça bükerek ayarlanabilir, böylelikle su taşma borusunun altında bir civarda kapanır.
Not: Bu adımlardan hiçbiri bozukluğu çözmezse, tuvaleti tamir etmek ya da değiştirmek amacıyla bir Uuzman tesisatçıya yani Teta Tesisata 0216 398 40 19 başvurmanız gerekebilir.

Diğer Su Kaçaklarını Bulma

İçtiğiniz ve yıkandığınız su basınç altında verilir, bu amaçla bir sızıntı çok açık olabilir. Öte yandan atık su, genelde yerçekimi doğrulusunda taşınır ve basınç altında değildir. Bu atıksu sızıntılarının belirleme edilmesini zorlaştırır. Atık su sızıntısından şüpheleniyorsanız, lütfen yardım amacıyla Bakım ve Operasyon departmanımızı arayın.

Bir sızıntının bulunduğu yerin her vakit derhal açık olmayabileceğini unutmayın. Bazı sızıntılar bir yerden başlayabilir, daha sonra boşalmadan ve gözle görülebilir bir hasar vermeden evvelce bir çıkıntı ya da diğer kanal vakitsince bir uzaklık vakitsince akabilir.

Tavanlarınız, döşemeleriniz, duvarlarınız ve doğramalarınızda (mutfağınızın dibinde ya da banyo lavabosunun dibinde) ıslak, eğrilmiş ya da solmuş lekeleri arayın. Onarmaya çalıştığınızda, yalnızca sızıntının namacıyla bulunduğu zararı değil, sızıntının asıl konumunu iki kez denetim ettiğinizden emin olun.

Yoğuşma ilaveten bir su sızıntısı biçimi olabilir. Yoğuşma normal olsa da, aşırı yoğuşma duvarlarınıza, tavanlarınıza, döşemelerinize ve ahşap işlemenize zarar verebilir. Çok çok yoğuşma varsa, borularınızın yalıtılması yoğuşmayı durdurabilir ya da azaltabilir.

Sonuç olarak bu işlemler sonuçunda bir çözüm bulamadıysanız;
Kırmadan dökmeden hiçbir yere zarar vermeden su kaçaklarını profesyonel ekip arladaşlarımızla ve son teknolojik çihazlarımızla siz çok değerli müşterilerimize 7/24 hiç fark etmeksizin hizmet vermekteyiz..

Tıkanıklık Açma, Su Sızıntısı, Su Kaçağı Tespiti, Su Kaçak Bulma, Su Tesisatçısı, Tıkalı Pimaş Açma, Musluk Tamiri, Klozet Takma, Kalorifer Temizliği, Duvarda Su Sızıntısı, Açık Açma, Sifon Tamiri, Temizleme , Kırmadan Kaçak Su Tespiti, Gider Görüntüleme, Gider Tıkanıklığı Açma.